Как нужно и не нужно обращаться в благотворительные фонды?

Ниже я приведу полностью статью с Онко Портала. Как по мне, это один из лучших ресурсов на тему онкологии: тут и виды рака, и диагностика, и большой блог, как врачей, так и пациентов. У них есть одна из лучших статей на тему: Как обращаться в благотворительные фонды.

Ирина Гавришева (Птеродактиль)

Именно Ира написала эту статью, и она настолько полная и актуальна сейчас, что я её полностью тут выкладываю. Оригинал статьи находится тут: Как обращаться в фонды/ Онко Портал

Ира была уникальным Человеком, невероятным волонтером. Мне повезло немного с ней пообщаться лично, это удивительный человек. Такой силы духа я не видела ни у кого. Про Иру написано много статьей, поэтому если интересно — гугл подскажет 🙂

Я же Благодарна Ире за мотивацию, которую она мне (как и очень многим) дала в мое время активной борьбы с болезнью.

А теперь полный текст статьи с Онко Портала.

Коли людина дізнається про свій діагноз, одне з перших питань, яке пронизує мозок: «Звідки я буду брати гроші?». І це правда, сучасне якісне лікування коштує дорого – в першу чергу, хіміопрепарати, діагностика, променева терапія, трансплантація. Часто це означає: є гроші – є життя, немає грошей – немає надії. Але чи варто відразу ж впадати у відчай, якщо з вами або з кимось із близьких сталася ця біда? Можна знайти дуже багато прикладів, коли люди, мобілізувавши свої знання і сили, збирали неймовірні, на перший погляд, суми. І змушували хворобу відступити. Ірина Гавришева може це довести на своєму власному прикладі. Але пройшовши цей шлях, вона не зупинилася і навіть почала допомагати іншим. Нижче її поради про те, як за допомогою різних фондів можна зібрати необхідну суму. Головне, вважає Ірина, діяти правильно.

У мене в робочій пошті новий лист. Уже третій за сьогодні з темою на кшталт «ДОПОМОЖІТЬ» (попередні були «ВРЯТУЙТЕ» і «Допоможіть врятувати життя дитини!»). У копії – адреси ще 20 фондів України в різних регіонах. Я навіть знаю, звідки взято цей список адрес. У тілі листа – ні «добрий день», ні «з повагою, такий-то». Тільки прикріплений архів під назвою «документи». Всередині – виписка, відсканована догори ногами, розмита фотографія і докфайл з назвою «звернення». У «зверненні» – багато КАПСЛОКУ, жирного і червоного шрифту про те, який це жах – рак крові. І як це дорого. І потрібно дуже_багато_грошей. І тоді ми обов’язково врятуємо. Картка Приватбанку – така-то.

Йду писати відповідь. «Добрий день, …» – зупиняюсь – імені людини, яка надіслала мені листа, ніде немає. «… З якої Ви області? На що саме потрібні гроші? Ознайомтеся, будь ласка, з правилами, за якими працює наш фонд. Всього найкращого. І з’ясовується, що гроші збираються не так на конкретні потреби, а «під діагноз» – «ви що, лікувати рак крові – це так дорого!», а ще дитина не з нашої області, а значить, допомогти ми не можемо. І 90% інших фондів, які стояли в копії – теж не можуть, бо регіональні. І – так, мені шкода дитину, яка захворіла на рак, але ще більше мені шкода часу. Свого, часу колег і часу друзів сім’ї дитини, витраченого на свідомо безглузду переписку. Так і народилася ідея цієї статті – в надії, що комунікацію можна зробити більш ефективною, дотримуючись простих правил. Отже:

КОЛИ ПОЧИНАТИ ПИСАТИ

1. Звертайтеся до фондів на тому етапі, коли зібрана чітка інформація і зрозуміла конкретна мета збору.
Нерідко стурбовані друзі, родичі, сусіди, дізнавшись про те, що у ближнього біда, починають писати в фонди в стилі «у мого сусіда дитина захворіла на рак, деталей не знаю, що їм потрібно, не знаю, але шукаю допомоги для них, адже їм знадобиться!». Такі звернення безглузді, оскільки без документів і чіткої мети збору жоден чесний фонд збір відкрити не зможе і навіть сказати, візьметься чи ні – теж не зможе. При цьому, роблячи подібні розсилки, Ви ризикуєте потрапити в спам і на етапі, коли допомога дійсно знадобиться, допомогти вже не зможете.
2. Перш ніж звертатися в благодійний фонд, вичерпайте можливості отримати необхідне від держави.
У багатьох випадках ліки, обладнання, оплату лікування дійсно можливо отримати за рахунок державного чи місцевого бюджету. Будьте готові до того, що фонд може запитати у Вас письмове підтвердження відмови від держ. органів або хоча б копію звернення до них.
3. Публічний збір грошей – передбачає … публічність.
Беручи Ваше звернення в роботу, працівник фонду, швидше за все, запитає, чи згодні Ви на публікацію вашої історії і прохання в ЗМІ, зйомку відеосюжетів і т.д. Або згоду на участь ЗМІ Вам запропонують підписати в базовому пакеті документів. Перш ніж звертатися до фондів, прийміть для себе рішення про готовність до публічності. Особливо – якщо йдеться про збір коштів для допомоги підліткам. Дуже часто підлітки проти публічності. А без цього грошей не збереш. Однак і йти проти волі підлітка не тільки неетично, але й жорстоко і це може призвести до різних негативних наслідків. Обговоріть з людиною, яка хворіє, ситуацію, знайдіть аргументи і прийміть спільне рішення. Тільки після цього подавайте документи до фондів.
4. Координуйте свої дії з іншими помічниками.
Від того, що на адресу фонду прийде 4 листи по одній і тій же людині від різних волонтерів і родичів, шанс потрапити в підопічні фонду не збільшиться. А час (у тому числі – для пошуку грошей для цієї людини) – витратиться даремно на розгляд дублів звернення. Тому, роблячи розсилки у фонди, переконайтеся, що в ці фонди ще не зверталися з даним випадком інші волонтери. Також переконайтеся, що на сайті даного фонду ще не опубліковано прохання, з яким Ви зараз хочете звернутися.

ЯК ЗВЕРТАТИСЯ?

5. Просити про допомогу завжди краще письмово.
Ви можете зателефонувати до фонду за контактними телефонами, але так можна отримати тільки загальні відповіді на короткі запитання (до речі, їх же, більш за все, Ви можете знайти і на сайті фонду).
По-перше, для розгляду Вашого прохання працівникові фонду все одно потрібно побачити документи. По-друге, звернення тільки по телефону ризикує загубитися (забудеться в потоці інших дзвінків, загубиться листочок із записом Вашої історії, не збережеться Ваш номер для зворотного зв’язку та ін.). Навіть, якщо Ви домовилися про щось по телефону – продублюйте звернення на мейл того працівника фонду, з яким Ви розмовляли по телефону (якщо він не вказав Вам інший). При відправці мейлу дотримуйтессь правил наведених нижче.
6. Якщо Вас попросили передзвонити в інший час, відправити смс-ку з нагадуванням і т. д. – не соромтеся і зробіть це.
Працівникові фонду доводиться щодня вирішувати десятки різних питань, не завжди можна відволіктися для розмови з Вами прямо зараз і часто неможливо втримати в голові все. Не сприймайте прохання передзвонити пізніше або зв’язатися іншим способом як небажання допомогти.

КУДИ ПИСАТИ?

7. Пишіть до фондів, які спеціалізуються на Вашій проблемі або навпаки не мають вузькоспеціалізованих обмежень.
«Дитячий» фонд не може допомогти дорослій людині, навіть якщо ви напишете дуже гарного листа. І фонд, що спеціалізується на допомозі дітям сиротам, не сплатить ТКМ в Ізраїлі. Перш ніж відправляти лист, перевірте, чи потрапляєте Ви в категорію тих, кому фонд допомагає. Якщо ні – не витрачайте ні свій час, ні час працівників фонду.
Часто трапляються повідомлення на кшталт «ми звернулися до 100 фондів, жоден не взявся допомагати». При цьому 90% цих фондів і не могли взятися, бо працюють з іншими категоріями прохань або за іншими правилами.
8. Пишіть на «профільну» адресу.
Найпоширеніша помилка, коли звернення відправляють на електронну адресу директора або президента фонду, «ну щоб напевно». У реальності ж «напевно» Ви отримаєте тільки шанс загубитися в потоці директорської пошти. На сайтах реально працюючих фондів вказується електронна адреса для звернень або адреса координатора відповідної програми допомоги – пишіть саме туди, і це значно прискорить розгляд Вашого прохання. Крім того, звернувшись не до тієї людини, Ви можете отримати відмову просто тому, що вона не в курсі про те, що необхідну Вам допомогу дійсно може надати програма її фонду. Найчастіше співробітники не знають подробиць роботи не своїх програм/проектів.
9. Не шліть прохання про допомогу працівникам фонду в приватні повідомлення в соцмережах.
Пам’ятайте, що соцмережі – особистий простір людини, працівника фонду в тому числі, і френдити Вас для того, щоб вести з Вами переписку через соцмережі, це а) вторгнення в особисте життя працівника фонду, б) ризик бути загубленим, якщо працівник втратить доступ до аккаунту або просто звільниться з фонду.
10. Не пишіть звернення, адресовані фонду, в коментарях до розміщених в інтернеті статей про фонд.
Працівники фонду не отримують повідомлення про такі коментарі на чужих сайтах і майже напевно не відстежують їх.

ЯК ОФОРМИТИ ЛИСТА?

11. Ознайомтеся з правилами подачі заявки в фонд, в який Ви пишете.
Вимоги до оформлення листа, стартового пакету документів і т. д. у різних фондів різні. Вам здається, що Ви заощадите час, якщо «одним кліком» відправите до всіх фондів один і той же лист з одними і тими ж документами, але в реальності це обертається зайвою витратою часу і сил з обох сторін. Не кажучи вже про те, що Ваше прохання ризикує бути відхиленим автоматично як таке, що не має повних даних.
12. Пишіть інформативні теми листа.
У нас в пошті СОТНІ листів з темою «Допоможіть». Чи легко знайти потрібний лист серед цих сотень? У благодійний фонд в принципі в 90% випадків звертаються, щоб їм допомогли. Така назва – безглуздя. При первинному зверненні до фонду пишіть в темі листа Прізвище_Ім’я_діагноз, далі – про що лист (напр., «Іванов_Іван, ДЦП – документи», «Іванов_Іван, новини лікування» і т. п.). Це значно спрощує роботу з Вашими зверненнями і знижує ймовірність бути втраченими в потоці листів.
13. Будьте ввічливими.
Привітатися, представитися (як Вас звати, ким Ви доводитеся людині, для якої просите допомоги), попрощатися – це ж не складно, а комунікація відразу стає якіснішою і приємнішою. Наприклад, розуміючи, що лист без довідки, конкретики і т. д. пише стурбована односельчанка мами дитини, якій позавчора поставили діагноз «рак», працівник фонду набагато охочіше почне пояснювати їй, як, куди і яким чином правильніше звернутися, ніж у відповідь на лист, за яким навіть стать автора не можна зрозуміти, не кажучи вже про ім’я і статус.
14. Не копіюйте фонду текст з групи Vkontakte.
У 99,9% випадків він не містить і третини інформації, необхідної працівникові фонду для прийняття рішення щодо Вашого прохання.
15. Викладайте суть в тілі листа.
Не «врятуйте, вмирає, терміново, на завтра потрібно багато грошей», а суть і конкретику. Ім’я-Прізвище людини, якій потрібна допомога. Вік. Діагноз. Необхідна допомога (не тільки сума, а й вид допомоги: «ліки (список) на такий-то етап лікування/операцію, яка запланована на тоді-то», «імплант/обладнання/витратні матеріали для того-то й того-то, терміни такі-то»). Так, можливо, Ви все це написали в прикріпленому докфайлі. Але, якщо Ви помилилися і Ваш випадок не потрапляє в категорії, з якими працює фонд, працівникові фонду для відповіді Вам достатньо цієї мінімальної інформації і немає необхідності завантажувати, розпаковувати і читати весь архів.
16. Не треба крику й істерик в оформленні листа.
Не пишіть текст (та й тему листа теж) КАПСЛОКОМ – це читається як крик. Чи не мудруйте з виділенням (кольором, жирністю, підкресленням). Не потрібно привертати увагу до слова «рак», до сум і т. д. – працівник фонду і так, читаючи текст, звертає увагу саме на це. Але читати текст, що рясніє різнобарвними і різнорозмірними шрифтами – важко.
17. Пишіть з однієї й тієї ж електронної адреси. НЕ пишіть листи на електронку безпосередньо з Vkontakte.
Вкрай незручно вести переписку, коли інформація по одній і тій же людині приходить з різних електронних адрес або, Боже збав, безпосередньо зі сторінок VKontakte. На лист, який прийшов на мейл безпосередньо з сайту VKontakte, технічно неможливо відповісти.
18. Не забувайте залишати контакти для зворотного зв’язку.
Чим більше контактів – тим краще. Не в сенсі 10 номерів телефону, а – телефон мобільний, телефон міський, електронну пошту, скайп, ICQ (або інші меседжери, якими користуєтеся) і т. д. У кожного фонду, та й у працівників одного фонду – свій бажаний спосіб комунікації. Можливість зв’язатися з Вами різними способами може значно прискорити процес.

ЯК ПОДАТИ ДОКУМЕНТИ?

19. Не пишіть «за необхідності надам документи».
Необхідність – ось вона, прямо зараз. Без документів відповіді не буде. Надавайте відразу (згідно з вимогами цього конкретного фонду).
20. Також не пишіть «Документи подивіться на форумі такому-то».
Працівник фонду або взагалі не піде шукати документи на форумі і Ваше звернення ризикує залишитися без відповіді, або піде і втратить багато часу на пошук. Часу, який міг би витратити більш ефективно.
21. Принцип «чим більше, тим краще» – помилковий.
Ще раз подивіться правила подачі прохань цього конкретного фонду. Надсилайте лише ті документи, які там перераховані. Якщо просять відправити тільки медичні документи, не потрібно прикладати копії паспортів та соціальних довідок. Зайві документи відбирають час даремно і ускладнюють роботу.
22. Надсилайте читабельні документи.
НЕ скановані догори ногами. НЕ сфотографовані мобільником в темряві. НЕ стиснуті до 400 пікселів. НЕ з клеймом групи Vkontakte, через який не читається половина тексту. НЕ двадцятий ксерокс, на якому все сіро-чорне.
Фонди вимагають документи не для того, щоб поставити галочку «є», їх працівники дійсно читають, що написано в документах, звіряють з інформацією, яку надає людина, що звернулася за допомогою і т. д. Якщо Ваші документи неможливо прочитати – Ваш лист надіслано даремно.
23. Надсилайте інформативні документи.
Розбираючись в проханні, що надійшло, працівник фонду дійсно читає документи. Іноді навіть звертається за консультаціями до фахівців (наприклад, до профільних лікарів). Тому довідки, в якій написаний тільки діагноз – недостатньо. Надсилайте епікризи, повні виписки, укладення МРТ (якщо їх було кілька – 2-3 останніх для розуміння динаміки). Врахуйте, що документи повинні бути свіжими. Якщо Ви звертаєтеся за допомогою сьогодні, документи річної давності не будуть прийняті.
24. Об’ємну інформацію (знімки, відео) – завантажуйте на файлообмінник і давайте посилання.
Якщо у Вас є знімки КТ/МРТ, записані на диск – збережіть їх, наприклад, на сайті ex.ua і дайте в листі посилання.
25. Давайте документам у додатку осмислені назви.
Не «виписка 1″, «виписка 2» або, ще краще, «Scan_1», «Scan_2», а «виписка_дата_1стр», «виписка_дата_2стр», «висновок_МРТ_дата». Прикріплюєте фото людини – вкажіть хоча б місяць-рік зйомки. Багатосторінкові виписки краще сканувати в один багатосторінковий pdf-файл.
При безглуздих назвах доводиться по кілька разів переглядати десяток файлів, щоб знайти потрібний, а фотографії спробуй розбери до якого періоду життя відносяться.

ЯК ПИСАТИ?

26. Не плутайте благодійний фонд зі спонсором.
Коли ви пишете бізнесменові з проханням допомогти – ваш лист має «зачепити», викликати бажання допомогти. Коли ви пишете в фонд – ви пишите професіоналам, у яких (нехай я здамся цинічною) імунітет до трагічності закликів «врятувати життя», «підняти на ноги», «подарувати повноцінне життя» і т. п. І «чіпляє» працівника фонду не зворушлива історія і страшні фотографії «до/після», а увага до правил даного фонду і чіткість викладу суті проблеми. З листа повинно бути зрозуміло, яка допомога, в якому обсязі і чому потрібна конкретній людині.
Так, далі, для розміщення інформації в мережі, знадобиться зворушлива історія. Але для прийняття рішення про початок роботи потрібні факти, відповіді на питання: що, де, коли, скільки, навіщо, чому?
До слова – більшість жертводавців теж хочуть бачити конкретні цифри і заклики «допомогти на операцію» без пояснень, яка операція, з якою метою і з чого складається вартість, найімовірніше, проігнорують.
27. Не лукавте,  не маніпулюйте.
Це стосується, звичайно, спілкування не тільки з благодійними фондами.
Поклавши руку на серце – навіть в листування вступати не хочеться, коли в зверненні до фонду пишуть про те, що «лімфобластний лейкоз у п’ятирічної дитини не лікується в Україні» (неправда), і «якщо наш фонд відмовить у виділенні 200 тисяч доларів на хіміотерапію в Ізраїлі, дитина помре» (маніпуляція і брехня).
Робота в фонді у більшості випадків полягає в тому, щоб знати, які хвороби де лікуються, скільки коштує те чи інше лікування, які методи лікування допомагають, а які – більше шкодять, при яких ситуаціях є шанс полегшення, а коли дорогуще «лікування» – лише цинічна викачка грошей.
Намагаючись лукавити таким чином, Ви не доб’єтеся позитивного рішення з Вашого питання, а от славу «сумнівного» прохача придбаєте.
28. Не намагайтеся приховувати факти звернення до інших фондів і отриманої від них допомоги.
Реально працюючих благодійних фондів не так багато, їх працівники найчастіше знайомі між собою і діляться інформацією. З деяких захворювань «тусовка» настільки тісна, що працівник українського фонду протягом доби дізнається про те, що його підопічний звернувся за допомогою в американський фонд, і навпаки.
Сам факт того, що Ви звертаєтеся за всіма можливими адресами – позитивний. Але й інформування про весь обсяг отриманої Вами в результаті допомоги – Ваше зобов’язання.
Деякі приховують факт допомоги з боку іншого фонду, намагаючись таким чином отримати допомогу в подвійному, а то й потрійному розмірі. Однак у сучасному інформаційному світі це рідко коли виходить, зате при виявленні цього факту моментально псуються стосунки з усіма фондами відразу.
29. Не завищуйте потреби.
Установка «проси більше – отримаєш, скільки треба» у взаєминах з фондами грає проти Вас. Коли Ви називаєте завищені ціни на що завгодно (вартість ліків, обладнання, обстеження, лікування, життя за кордоном) в 90% випадків працівники фонду відразу помічають це. І Ви автоматично потрапляєте в категорію неблагонадійних прохачів, які або свідомо брешуть, або не піклуються про економію благодійних грошей. Це означає, що в гіршому випадку допомагати Вам просто відмовляться, в кращому – перевірятимуть кожне слово, кожен чек і т. д., що дуже гальмує процес надання допомоги Вам же.
30. Проявіть особистість.
Абсолютна більшість листів, які приходять до фондів, виглядають як під копіювальний папір «він – хороший, добрий, веселий …, захворів …, страшний діагноз …, з Вашою допомогою він обов’язково видужає». У них немає особистості людини, для якої просять допомоги. У них найчастіше багато медицини, жахів лікування, але дуже мало про саму людину. А «добрий, хороший, позитивний» – характеристики, які, на думку людей, збільшують шанс отримати допомогу, тому приписуються всім. І «обов’язково видужає» – це теж для того, щоб взялися допомагати. Але насправді допомагають не тим, хто хороший, і не тим, у кого шанси вище. Люди відгукуються на ті прохання, за якими видно живу людину, індивідуальність. Для того, щоб відрізнятися від інших, не потрібно бути переможцем конкурсів, героєм-рятувальником і т. д. Достатньо розповісти історію, що характеризує конкретно цю людину. Про те, як дитина грає в лицарів і захищає маму-принцесу, як дорослий дядько плакав, взявши на руки новонароджену доньку … Яскравість історії – не в перерахуванні позитивних прикметників (добрий, чесний, позитивний і т. д.), а в яскравості картинки, яка малюється в головах людей, які читають історію. Люди допомагають не діагнозам, люди допомагають людям, особистостям.
І так, цілком можливо, працівники фонду будуть писати текст самостійно, але коли видно, що є з чого ліпити текст – берешся за допомогу набагато оперативніше, охочіше і з великим ентузіазмом, ніж коли бачиш чергового «близнюка» про «добрий, хороший, позитивний».

ЧОГО ЧЕКАТИ У ВІДПОВІДЬ?

31. Не все й не відразу.
Якщо відповідь від фонду не прийша через 30 хвилин після вашого листа – це нормально. І навіть якщо протягом доби не прийшла – теж нормально. І телефон, що не відповідає в вихідний день або о 8 годині вечора – теж природне явище. Взагалі, у кожного фонду свій робочий час. І в кожного працівника – теж. Наприклад, працівники нашого фонду всі як на підбір сови і багато працюють вночі, тому і листи від нас приходять о 2 годині ночі. А ось телефон найчастіше до 12 дня просто вимкнений. Але все ж, не варто панікувати і слати повторні листи, якщо відповіді немає у вихідні, вночі або протягом декількох днів-тижнів після вашого листа. На розгляд документів і аналіз ситуації потрібен час. Швидко можна дати тільки відмову. І то не завжди.
Крім того, працівники фондів теж іноді хворіють самі, сидять на лікарняних з маленькими дітьми або важко хворими людьми похилого віку, виховують своїх дітей і взагалі мають життя, крім роботи у фонді.
Так, якщо Ви не додзвонилися, маючи «гаряче» питання – спробуйте написати смс. Коротко: прізвище, ім’я, суть питання і в чому терміновість відповіді (якщо Ви звертаєтеся вперше, вкажіть також діагноз). Буває, що у працівника фонду такий потік дзвінків, що просто не встигаєш відповісти кожному. Або працівник на заході, де не може підняти слухавку. Потім, дивлячись на довгий список пропущених вхідних дзвінків, потрібно зорієнтуватися, в якому порядку передзвонювати. Ваше смс може допомогти.
32. Якщо у відповідь на Ваше звернення працівник фонду ставить Вам запитання – відповідайте, максимально чітко і повно.
Навіть якщо Вам здається, що питання зайві, незначні «і не про те». Пам’ятайте, швидко і без питань можна тільки відмовити. Вступаючи з Вами в діалог, ставлячи запитання, працівник фонду шукає, яким чином організувати допомогу для Вас найбільш ефективно.
33. Не гарячкуйте, якщо Вам пропонують альтернативне рішення Вашої проблеми.
Працівники фондів зіштовхуються з сотнями різних випадків у своїй роботі і спостерігають за роботою колег. Досвід безлічі випадків дає широкий огляд можливостей допомоги і дозволяє робити висновки про ефективність тих чи інших способів вирішення проблеми.
34. Розкажіть про людину, яка потребує допомоги, та її проблемах якомога більше фактів.
Чим більше фактів Ви надасте – тим більша ймовірність, що і допомоги отримаєте більше. Можливо, Вам відмовлять в тому, що Ви просите, але допоможуть у вирішенні іншої проблеми. Можливо – зроблять і те й інше. Збіги запитів і пропозицій допомоги бувають найнеймовірніші! Однак для того, щоб запропонувати Вам певну допомогу, працівникові фонду потрібно знати, що саме Вам це потрібно.
35. Не переоцінюйте сили фондів.
На даний момент ситуація в СНД така, що практично немає фондів, які можуть взяти і виділити велику суму грошей. Більшість фондів працюють за схемою: розміщення інформації на сайті/в ЗМІ – збір пожертвувань – оплата. Тому, якщо Вам потрібно «прямо зараз і багато», то, на жаль, фонди в цьому допомогти Вам не можуть.
Це не означає, що взагалі не потрібно звертатися до фондів. Просто потрібно розуміти, що, навіть отримавши підтримку фонду, «зараз і багато» Ви навряд чи отримаєте, тому не зупиняйтеся в самостійних пошуках.
36. Якщо фонд взявся допомогти Вам в одній проблемі, це не означає, що він буде допомагати Вам у всіх проблемах і довічно.
Краще відразу уточнити, на який обсяг допомоги Ви можете розраховувати, чи можете звертатися повторно і якщо так – з якими проблемами.
37. Фонд може відмовити Вам.
Фонд не зобов’язаний надавати допомогу кожному, хто звернеться. Також зовнішня схожість випадків не означає, що вони отримають однакову відповідь. Фонд несе моральну та юридичну відповідальність перед жертводавцями за те, що їхня допомога буде використана тільки на перевірені прохання і з максимальним ККД. Також фонди несуть відповідальність перед перевіряючими органами за кожну витрачену гривню, для цього потрібні тонни паперів, розписок, довідок, накладних, чеків і т. д. Тому фонд не може просто видати гроші на руки. Потрібен складний документообіг, прямі рахунки клінік або постачальників і т. д. і т. п. Це може здаватися бюрократією, паперовою тяганиною і т. п., але без дотримання цих процедур і Ви, і фонд будете зобов’язані сплатити чималий податок державі.
38. Якщо фонд відповідає Вам, що не може надати допомогу прямо зараз, але може поставити Ваше прохання в чергу – погоджуйтеся.
Навіть якщо Вам здається, що названі терміни – занадто довго, погоджуйтеся. Можливо, у Вас не спрацюють інші варіанти і саме допомога цього фонду через значний час виявиться Вашою рятівною соломинкою. Може бути, черга пройде швидше, ніж прогнозується зараз.
39. Якщо фонд відмовив взяти Вас у підопічні, запитайте працівника фонду, з яким спілкуєтесь, чи може він допомогти Вам якось інакше.
Можливо, Вам підкажуть, як отримати знижку, де дістати дефіцитний препарат, отримати додаткову інформацію/консультацію, куди ще звернутися за допомогою і т.д.
40. І останнє, але дуже важливе. Вивчіть історію роботи фонду, в який звертаєтеся і подаєте свої документи.
Сьогодні, на жаль, поряд з хорошими і реально працюючими фондами, існує також величезна кількість шахрайських структур, які використовують історії чужих бід для особистих цілей. Подивіться документи фонду, публічні звіти, придивіться уважніше, кому і чим, виходячи з написаного на сайті, надається допомога, погугліть, яка ще інформація спливає у зв’язку з цим фондом.
Замість P.S. Прочитавши цей текст, якась матуся обов’язково розповість Вам, що все це – нісенітниця. Ось вона в один фонд дзвонила по 10 разів на день і їй, нарешті, завдяки її наполегливості, допомогли. Або писала щодня. І слала всі мислимі і немислимі документи, як доведеться … «І добилася допомоги». Варіантів багато…
Важливо інше: допомогли їй не «завдяки», а «всупереч». А ще – в той час, як працівник фонду в сотий раз повторював, що прохання на розгляді, робочий день (а він рідко у кого обмежується 8 годинами згідно Трудовому кодексу) закінчився, хтось інший допомогу отримати не встиг. Можливо – це були Ви.